Великі справи робляться разом!

18 жовтня 2017 року у Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі».

Організатор – державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво». У заході взяли участь перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак; академік НАН України, голова редакційної колегії Великої української енциклопедії Вадим Локтєв; академік НАН України Микола Жулинський; академік НАН України Валерій Смолій; академік НАН України Ярослав Яцків.

Більше 60 учасників із Києва, Дніпра, Львова, Чернігова, Ніжина, Ужгорода, Полтави та інших міст України обговорили прикладні проблеми функціонування енциклопедичного простору України; ознайомилися із концептуальними засадами та практичними результатами створення «Великої української енциклопедії» – першої універсальної енциклопедії за доби незалежності України.

«Проект «Велика українська енциклопедія» – це виклик перед українською нацією, яка має дати відповідь, чи є у неї інтелектуальний потенціал; показати світові і, передусім, українцям, що вони здатні подивитися на все, що їх оточує, українськими очима, а не московськими чи європейськими. Цей виклик ми прийняли і відповідь буде гідна», – зазначив у вітальному слові Богдан Червак, перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

«Велика українська енциклопедія» – трансмедійний національний широкомасштабний видавничий проект, що реалізується на трьох взаємопов’язаних платформах, тож має три версії:

Друковане багатотомне видання (передбачено опублікувати понад 30 томів «ВУЕ» до 2026 року.

Портальна версія е-ВУЕ.

Інформаційні сторінки у соціальних мережах.

Метою проекту «Велика українська енциклопедія» є збереження, узагальнення, систематизація наукових знань про розвиток людської цивілізації та світ, у якому вона існує; приділення особливої уваги внескові України у світову історію та культуру.

Олена Скаченко

Програма конференції:

програма ВУЕ 4а