Комітет свободи слова звернеться до КМУ, КМДА та столичної ради щодо ситуації з приміщенням «Енциклопедичного видавництва»

Комітет вирішив направити звернення до КМДА та Київради, щоб столичні органи влади розібралися з захопленням приміщення Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво». А також звернеться до уряду щодо завершення юридичних процедур з припинення ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» ім. М. П. Бажана» і Головної редакції Зводу пам’яток історії та культури України при видавництві «Українська енциклопедія» ім. М. П. Бажана» та передачі на баланс «Енциклопедичного видавництва» активів і зобов’язань ліквідованих підприємств.

Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної діяльності 7 червня 2017 року. За дорученням голови Верховної Ради Андрія Парубія Комітет свободи слова у межах своїх повноважень розглянув звернення колективу Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» щодо рейдерського захоплення приміщення видавництва у Києві  по вулиці Богдана Хмельницького, 51а.

За словами директора установи Алли Киридон, напередодні травневих свят 27 квітня невідомі особи здійснили захоплення за класичною рейдерською схемою. «Колектив опинився на вулиці, працівники установи вже більше місяця не мають доступу до робочих місць. Майно та величезні і унікальні архівні фонди перебувають під загрозою знищення.

Рейдери прикривали свої дії рішенням Господарського суду міста Києва від 18 січня 2016 року, який задовольнив позов комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» про виселення Державного підприємства «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана» з відповідних нежитлових приміщень за борги у сумі 798827 гривень. Проте Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» наразі не може нести відповідальність за борги Державного підприємства «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» імені М.П.Бажана» та Головної редакції «Зводу пам’яток історії та культури України» при видавництві «Українська енциклопедія», бо досі не завершена робота ліквідаційної комісії, яка триває аж з квітня 2013 року. Через це ні активи, ні зобов’язання з правонаступництва досі не передані у визначений законом спосіб нашій установі», – пояснила директор. Згідно з її словами, ця ситуація унеможливила укладання нового договору оренди приміщення, яке мало бути передано з комунальної у державну власність відповідно до указу Президента України №7/2015 від 12 січня 2015 року.

Члени Комітету поцікавилися, чому Державний комітет телебачення і радіомовлення України, якому підпорядковане «Енциклопедичне видавництво», за три роки не спромігся завершити процес реорганізації, хто і чому блокував цей процес.

Перший заступник голови Держтелерадіо Богдан Червак пояснив, що напередодні Державний комітет поновив роботу ліквідаційної комісії і видав гарантійний лист на забезпечення погашення боргів. Щоправда, нині для цього бракує коштів.

Представники департаменту комунальної власності КМДА запевнили народних депутатів, що, у разі погашення заборгованості, Київська міська рада готова буде розглядати питання подальшої оренди приміщення.

Члени Комітету вирішили звернутися до Кабінету Міністрів щодо необхідності врегулювання проблеми завершення юридичних процедур з припинення державного підприємства «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» імені М. П. Бажана» і Головної редакції Зводу пам’яток історії та культури України при видавництві «Українська енциклопедія» імені М. П. Бажана» та передачі на баланс «Енциклопедичного видавництва» активів і зобов’язань ліквідованих підприємств, забезпечення доступу працівників Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» до робочих місць у приміщенні по вулиці Богдана Хмельницького, 51а та забезпечення  виконання указу Президента України «Питання підготовки та видання Великої Української енциклопедії» №7/2015 від 12.01.2015року.

А також Комітет направить звернення до КМДА та столичної ради щодо ситуації з приміщенням «Енциклопедичного видавництва».

 

Матеріали “Детектор медіа”: http://detector.media/infospace/article/126787/2017-06-08-komitet-svobodi-slova-zvernetsya-do-kmu-kmda-ta-stolichnoi-radi-shchodo-situatsii-z-primishchennyam-entsiklopedichnogo-vidavnitstva/