З Днем Соборності України!

22 січня 1919 року відбулась вікопомна подія для всього українського народу: на площі перед Софією Київською на велелюдному зібранні урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної та територіальної єдності. Цей день – 22 січня – став символом об’єднання України й увійшов до національного календаря як державне свято – День Соборності України.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Головний урок Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила і перемога. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Сьогодні, коли Україна переживає непрості часи, поняття «соборності» набуло нового значення, загострилось його розуміння. День Соборності – це нагадування всім громадянам України, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної держави, забезпечення добробуту нинішніх і прийдешніх поколінь.

Нехай же наша державницька діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. Разом ми не переможні! Слава Україні!

Схожі статті