Відбулися презентації веб-архіву «Історії українського мистецтва» за редакції М.П. Бажана

Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» провела дві презентації проекту з оцифрування редакційного архіву колективної монографії «Історія українського мистецтва» (ІУМ) в 6 томах, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Від установи на них виступали співробітники, які працюють над цим задумом: Сергій Гірік і Андрій Тищенко.

Перша презентація відбулася у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), 21 жовтня. Її модерував координатор проекту «Міський медіаархів» ЦМІ Олександр Маханець.

Місцем проведення другої презентації стала Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного (ДНАББ). Окрім співробітників «Енциклопедичного видавництва» на цьому заході також виступила бібліограф ДНАББ Тетяна Бернацька. Вона розповіла про передісторію шеститомної «ІУМ» й роль Володимира Заболотного у її появі. Одночасно з цією презентацією ДНАББ організувала невелику виставку архівних матеріалів зі своїх фондів, пов’язаних із цією колективною працею. Важливо зазначити, що саме В.Г. Заболотний у середині 1950-х років став автором ідеї цього видання. За його керівництвом було розроблено «Програму з історії українського мистецтва» (1956), покладену в основу багатотомної «ІУМ».

У своїх виступах на обох презентаціях Андрій Тищенко розповів про історію і склад науково-виробничого архіву «Української радянської енциклопедії», частиною якого є оцифрований у рамках цього проекту редакційний архів «ІУМ». Своєю чергою, Сергій Гірік повідомив гостям про специфіку змісту «ІУМ», типи документів, представлених у оцифрованому архіві, специфіку роботи з ними і можливості, які дають дослідникам ці документи.

Відеозапис презентації у ДНАББ

Схожі статті