День пам’яті та примирення!

Сьогодні Україна вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Це також пам’ять про нашу історію та всіх полеглих захисників Батьківщини. 74 роки тому  Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини». 8 травня 1945 р. о 23:01 настала перша хвилина довгоочікуваного миру, пам’ять про який ми вшановуємо.

Україна заплатила непоправну ціну за цю перемогу: у Другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Сотні зруйнованих міст, десятки тисяч сіл і мільйони життів.

На середину 1944 р. у Червоній армії воювало майже 34% українців. Понад половину з 15 військових фронтів очолювали українці. Українці воювали проти гітлерівської Німеччини та її союзників також у складі британських, канадських, американських, польських, чехословацьких військових формувань, французького Руху опору.

Друга світова війна – не тільки перемога над нацизмом, це також катастрофа, що завдала непоправних втрат людській цивілізації, а для України – ще й національна трагедія. Адже українці змушені були воювати за чужі імперські інтереси.

У ці дні вшануймо пам’ять тих, хто боровся і віддав життя за нашу свободу!

 

Довідково.

Акт про капітуляцію Німеччини був підписаний 7 травня 1945 р. о 02:41 (за середньоєвропейським часом) у Реймсі (Франція). В Акті було зазначено, що німецькі війська припиняють активні дії 8 травня 1945 р. о 23:01 і повністю роззброються. 8 травня у передмісті Берліну – Карлсхорст, за наполяганням Сталіна, був підписаний ще один Акт про капітуляцію Німеччини. Його текст майже дослівно повторює текст акту 7 травня.

Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 р. В Україні відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». (Документ №315-VIII від 09.04.2015, посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/315-19)

Інфографіка – Внесок України у перемогу над нацизмом:

 

Схожі статті