Відбулася презентація портальної версії Великої української енциклопедії

У день святого апостола Андрія Первозванного (13 грудня 2018), з метою популяризації національно-значущого проекту «Велика українська енциклопедія» та залучення інтелектуальної еліти України до створення іміджевого інформаційного видання державної ваги, колектив Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» презентував портальну версію Великої української енциклопедії − е-ВУЕ.
е-ВУЕ ― універсальна, науково-популярна, мультимедійна енциклопедія з багатим ілюстративним (світлини, карти, схеми, графіки, діаграми, креслення, малюнки, рисунки), аудіо- та відеоматеріалом, що інтегрується з текстом.
Статті е-ВУЕ формуються як авторські рубриковані ілюстровані лонґріди з елементами інклюзії (на порталі розміщуються аудіо версії статей, що доступні користувачам із порушенням зору)
У виступах директора ДНУ ЕВ Алли Киридон, заступника директора з наукової роботи Олени Любовець, наукових співробітників Юлії Рогушиної та Андрія Тищенка йшлося про: концепцію функціонування та промоції «е-ВУЕ»; структуру порталу «е-ВУЕ»; дизайн та архітектуру «е-ВУЕ»; технологічну основу «е-ВУЕ»; методику пошуку інформації на порталі «е-ВУЕ»; перспективи розвитку «е-ВУЕ».
Йшлося також про методику підготовки статей із різних галузей знань для порталу, про авторів, які вже долучилися до проекту, і про лакуни, які потребують потужної фахової підтримки.
До розмови долучилися Богдан Червак, перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Вадим Локтєв, академік НАН України, голова редакційної колегії Великої української енциклопедії; Пилип Андон, академік НАН України, директор Інституту програмних систем НАН України; Юрій Ковалів, доктор філологічних наук, професор КНУ імені Т.Г. Шевченка; Людмила Филипович, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України; Петро Яроцький, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, та ін. науковці і громадські діячі.

Усі мовці наголосили на важливості інформаційного прориву України у форматі електронної української енциклопедії, відзначили технологічні аспекти її структури, функціонування та дизайну, рекомендували розширити інклюзивний сервіс перекладом статей жестовою мовою (для осіб із порушенням слуху), забезпечити інтерактивне спілкування із читачами е-ВУЕ та облік відвідувань (рейтинг статей), а також доопрацювати мобільну версію е-ВУЕ.

Зокрема, літературознавець Юрій Ковалів спонукав учасників презентації до обговорення проблеми авторського права, наголосив на необхідності підготовки фахівців з енциклопедистики, бо жанр енциклопедичної статті суттєво відрізняється від жанру класичної наукової статті, рекомендував залучати до озвучування статей (створення аудіоверсій їх) авторів статей.

Наприкінці свого виступу Юрій Іванович підтвердив свій намір долучитися до когорти авторів Великої української енциклопедії.
Отож усі, хто бажає стати членом нашої команди, ― приєднуйтеся!

Ніна Іванівна Головченко

(Фото Торопчинова Поліна, Бабка Володимир)

DSCN0259
DSCN0268
DSCN0253
DSCN0245
DSCN0243
DSCN0241
DSCN0240
DSCN0229
DSCN0197
DSCN0199
DSCN0203
DSCN0207
DSCN0211
DSCN0218
DSCN0222
DSCN0227

Схожі статті