Через «Велику українську енциклопедію» Європа пізнає Україну.

Через «Велику українську енциклопедію» Європа пізнає Україну.

            15–17 вересня 2017 р. у Варшаві (Польща) відбувся Сьомий Міжнародний Конгрес дослідників Білорусі. Цей масштабний проект завжди викликав жвавий інтерес у наукових колах Європи. Заявки на участь у ньому подали близько 650 осіб, а безпосередніми учасниками засідань стали понад 400 науковців.
Представницькими були делегації Білорусі, Польщі, Литви, України, Німеччини та Росії. Державну наукову установу “Енциклопедичне видавництво” репрезентував кандидат історичних наук, учений секретар ДНУ “Енциклопедичне видавництво” Олег Березовський.
Змістовним і цікавим виявилося пленарне засідання Конгресу. Воно проходило у формі дискусії трьох спікерів із проблеми «Революція 1917 року і досвід комунізму для Центрально-Східної Європи». У ході Конгресу діяло 17 секцій, кожна з яких поділялася на кілька панелей. Їхня робота була акцентована на розгляд різноманітної проблематики минулого і сьогодення Білорусі через призму розвитку Центрально-Східної Європи (міжнародні відносини й регіональна безпека, внутрішня і зовнішня політика, розвиток суспільства, гендерні дослідження, історія, лінгвістика, теологія, етнологія, культура).
Учасники Конгресу мали можливість ознайомитися з проектом “Велика українська енциклопедія”, друкованою продукцією Державної наукової установи “Енциклопедичне видавництво”. Доповідь О. Березовського на тему “Білорусь в проекті Великої української енциклопедії” викликала неабияку зацікавленість. Плідним виявилося обговорення порушеної проблеми учасниками Конгресу. Всі бажаючі також могли ознайомитися з “Словником Великої української енциклопедії” та першим томом енциклопедії. Значна частина науковців виявили бажання долучитися до проекту.

Схожі статті