Заява ДНУ «Енциклопедичне видавництво» про захоплення будівлі

Заява
ДНУ «Енциклопедичне видавництво»

27 квітня 2017 р. Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» стала обʼєктом рейдерської атаки.
О 12.15. до приміщення за адресою вул. Б. Хмельницького, 51-а, в якому знаходиться ДНУ «Енциклопедичне видавництво», прибула група людей і без будь-якого попередження ломами зламали вхідні двері та проникли до приміщення. Таким же чином були зламані двері бухгалтерії.
На запитання, хто вони й що роблять, представилися державними виконавцями та представниками «Київжитлоспецексплуатації». Спочатку нападники відмовлялися надати документи, однак згодом все-таки показали рішення суду, згідно з яким виселенню підлягає ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» імені М. П. Бажана». Таким чином відбулося порушення Закону України «Про виконавче провадження», згідно з яким виселенню підлягає установа, зазначена у рішенні суду.
ДНУ «Енциклопедичне видавництво» створено та діє відповідно Указу Президента України № 1/2013 «Про Велику українську енциклопедію» та Указу Президента України № 7/2015 «Питання підготовки та видання Великої української енциклопедії». У Статуті установи зазначено адресу: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 51-а. Ця ж юридична адреса зафіксована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.
Активну участь у захопленні приміщення брали представники громадської організації при КМДА Захарченко М.М., Чуріков Ю.І. (одночасно виступав як понятий) та колишній перший заступник директора ДНУ «Енциклопедичне видавництво» Воробьйов В.І. Зазначені особи поводили себе брутально й по-хамські.
Для з’ясування ситуації на місце події прибув юрист Державного комітету телерадіомовлення України (головний розпорядник). На всі його запити, чому відбувається примусове виселення іншої установи, чітких пояснень надано не було.
ДНУ «Енциклопедичне видавництво» офіційно заявляє: це чергова спроба позбавити державну установу офісу, що розташований в історичному центрі столиці. Чисельні спроби ДНУ «Енциклопедичне видавництво» підписати акт оренди приміщення гальмувалися з боку київської влади. Натомість зацікавлені у відчуженні приміщення особи використали цю ситуацію як підставу для рейдерської атаки.
ДНУ «Енциклопедичне видавництво» нині успішно реалізує проект «Велика українська енциклопедія». Проведено ґрунтовну науково-методичну роботу – видано: «Методичні рекомендації з підготовки, редагування та оформлення статей до Великої української енциклопедії», «Наукові засади та теоретико-методологічні принципи створення сучасних енциклопедій»; «Велика українська енциклопедія. Словник», який є базовою основою змістовного наповнення ВУЕ; тематичні словники з низки наукових напрямів. Вийшов з друку перший том Великої української енциклопедії, презентація якого відбулася 28 березня 2017 р. Деструктивні дії паралізують роботу державної установи, заважають виконанню Указів Президента України щодо підготовки Великої української енциклопедії.
Колектив закликає представників влади та громадськості не дати знищити одне з найстаріших видавництв України, відстояти право громадян мати свою національну універсальну енциклопедію, що є ознакою інтелектуальної повноцінності нації та держави.

Заява ДНУ «Енциклопедичне видавництво» про захоплення будівлі