Відбулася презентація 1 тому «Великої української енциклопедії»

Шановні автори, колеги, всі хто бере участь у реалізації

проекту «Велика українська енциклопедія»!

Ми раді вітати вас із виходом першого тому енциклопедії.

Перший том вийшов за підтримки Держкомтелерадіо у рамках програми «Українська книга» 2016 року.

Презентація видання відбулася 28 березня 2017 р. у Великому конференц-залі Національної академії наук України.

У вступному слові в.о. директора ДНУ «Енциклопедичне видавництво», доктор історичних наук Олена Миколаївна Любовець зазначила, що перший том Великої української енциклопедії став результатом спільної роботи колективу ДНУ «Енциклопедичне видавництво», структурних підрозділів Національної академії наук України, викладачів вишів.

Вітальний лист учасникам презентації від Президента України Петра Олексійовича Порошенка урочисто виголосив керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Юрій Григорович Рубан. У листі наголошувалося, що у цей складний для нашої держави час наукова спільнота створила високоякісний продукт, продемонструвавши високий рівень розвитку наукової думки.

Вітання від Голова Верховної Ради України Андрія Володимировича Парубія зачитав заступник голови комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Іван Григорович Кириленко.

Від Національної академії наук України учасників презентації, авторів енциклопедичних статей та увесь науковий загал країни привітав віце-президент НАН України Анатолій Глібович Загородній, назвавши вихід першого тому Великої української енциклопедії знаковою подією державної ваги.

Голова головної редакційної колегії «Великої української енциклопедії», академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України, академік НАН України Вадим Михайлович Локтєв у своєму виступі розповів про створення проекту «Велика українська енциклопедія», про роль у ньому Національної академії наук України.

Від авторського колективу виголосила промову заступник голови головної редакційної колегії «Великої української енциклопедії», керівник авторського колективу, доктор історичних наук, професор Алла Миколаївна Киридон. Вона представила колектив ДНУ «Енциклопедичне видавництво», який координував роботу щодо створення першого тому ВУЕ, зупинилася на досягненнях та проблемах установи, а також розкрила подальші плани – створення розширеної електронної версії ВУЕ та продовження роботи над друкованою версією.

Заступник Міністра освіти і науки України, доктор фізико-математичних наук Максим Віталійович Стріха у своєму виступі, згадуючи про скептицизм, з яким сприймалася на початку ідея створення «Великої української енциклопедії», наголосив, що Україна вкотре довела, що має право на свою енциклопедію, яка є інтелектуальним паспортом нації і держави.

З позитивними відгуками виступив академік НАНУ Іван Михайлович Дзюба, підкресливши, що уважно, зацікавлено і прискіпливо як людина, причетна до енциклопедичної справи, прочитав перший том ВУЕ.

З вітальними промовами виступили академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАН України, академік НАН України Валерій Андрійович Смолій; директор Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук Гриценко Павло Юхимович; доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України 20-30-х рр. XX ст. Кульчицький Станіслав Владиславович, завідуючий відділом Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена, доктор біологічних наук, професор Межжерін Сергій Віталійович  та ін. Виступаючі наголошували у своїх виступах на вагомості для українського суспільства видання енциклопедії.

У заході взяв участь начальник управління видавничої справи і преси Державного комітету телебачення та радіомовлення Олексій Анатолійович Кононенко та співробітники комітету.

Від КМДА передала привітання зав. відділу позашкільної освіти Ткаченко Вікторія Василівна. У заході взяли участь начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді і спорту України Ляхович Микола Петрович, головні спеціалісти відділу мовної політики Міністерства культури України Віктор Юлійович Коврей і Тетяна Михайлівна Гайдар.

До слова були запрошені й представники вищих навчальних закладів України: ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктор філософських наук, професор Петро Юрійович Саух; перший проректор Національного університету фізичного виховання та спорту, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Мирослав Васильович Дутчак; проректор з навчальної роботи Національного транспортного університету, академік Транспортної академії України, кандидат технічних наук, професор Олександр Казимирович Грищук.

Про створення макету та особливості художнього оформлення першого тому ВУЕ розповів у своєму виступі Михайло Борисович Гутман.

Від редакторів енциклопедії вітальне слово виголосила професор кафедри видавничої справи Інституту журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка Тетяна Степанівна Крайнікова.

Присутні автори та представники наукових установ і вишів отримали дипломи та подяки за участь у підготовці першого тому Великої української енциклопедії.

 

 

 

До першого тому ВУЕ увійшло близько 1700 статей, що охоплюють літери «А-Акц» та близько 1000 кольорових ілюстрацій: фото, малюнків, схем, таблиць, діаграм, понад 35 мап, що розміщується на 592 сторінках книги. У підготовці першого тому взяли участь понад 300 провідних науковців України.

 

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 


Ви можете дізнатися більше переглянувши репортажі та публікації з інформаційних веб-ресурсів, що ми зібрали у рубриці “ЗМІ про нас” в розділі “Новини”, що на нашому сайті.

Відбулася презентація 1 тому «Великої української енциклопедії»