“Енциклопедичне видавництво” презентувало Словник майбутньої Великої української енциклопедії

В Києві 15 вересня 2016 р. ДНУ “Енциклопедичне видавництво” презентувало видання “Велика українська енциклопедія. Словник”.

Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» представила на суд наукової громадськості видання «Велика українська енциклопедія. Словник». Участь у презентації, яка відбулася в Укрінформі, взяв перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Слóвник – це перелік (реєстр) понять і термінів, які передбачаються включити до довідкового видання. Нове видання орієнтоване на науковців, видавців, усіх, хто цікавиться енциклопедистикою та процесом укладання енциклопедій.

Як зазначила директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво», доктор історичних наук, професор Алла Киридон, ця акція присвячується 25-літтю незалежної України.  Словник фіксує певний початковий етап напрацювання гасел для Великої української енциклопедії – амбітного проекту. «Держава, яка себе поважає, має Гімн, Герб і енциклопедію», – наголосила Алла Киридон. Планується, що ВУЕ налічуватиме 30 томів. Цього року у рамках програми «Українська книга» має вийти перший том енциклопедії.

За її словами, видання має багатьох авторів. До народження книги причетні не лише співробітники Державної наукової установи “Енциклопедичне видавництво”, своє бачення і підтримку весь час надавав і Держкомтелерадіо України.

Загалом словник нараховує майже 70 тис. гасел. Усі найбільші бібліотеки України вже отримали видання.

У свою чергу перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак зауважив, що ця книжка – свідчення не лише успіху енциклопедичного видавництва України, а успіху української держави.

«Видання словника свідчить про те, що від планів ми перейшли до конкретних справ, – сказав Богдан Червак. – Сьогодні ми є учасниками історичної події у науковому житті, бо не так часто відбуваються події такого масштабу, коли ми говоримо, що від планів ми перейшли до конкретних справ, і можемо цю справу тримати в руках сьогодні. Ми зробили перший крок до реалізації великої мети – видання Великої української енциклопедії. Цей амбітний проект є  свідченням інтелектуального зросту та інтелектуального успіху держави».

Участь у презентації словника ВУЕ взяли доктор історичних наук Станіслав Кульчицький, доктор біологічних наук Сергій Межжерін, доктор технічних наук Євген Мачуський, доктор соціологічних наук Микола Туленков та інші. Вони зазначали, що долучитись до створення енциклопедії, написання статей повинні всі відділи Академії наук України та наукові установи, бо створення ВУЕ є справа не лише одного видавництва, це загальноукраїнська справа.

 

Джерело: Укрінформ, Урядовий портал.

 

“Енциклопедичне видавництво” презентувало Словник майбутньої Великої української енциклопедії