Зустріч з перспективою співробітництва: «Велика українська енциклопедія» та «Вікімедіа Україна»

Згідно з концепцією «Великої української енциклопедії», а саме завдання створення сучасного довідкового онлайн-сервісу і водночас багатотомного видання, використання напрацювань та досвіду роботи сучасних онлайн-енциклопедій є пріоритетним та обов’язковим.
Найбільшою, найпопулярнішою, багатомовною, загальнодоступною, майже з 15-ти річним досвідом роботи, зараз є онлайн енциклопедія «Вікіпедія», якою в Україні опікується регіональне відділення фонду «Вікімедії» громадська організація «Вікімедія Україна».
Відповідно, використання досвіду «Вікімедії» в напрацюваннях та впровадженням інтернет-довідкових сервісів, а це не тільки «Вікіпедія» але й такі проекти, як «Вікісловник», «Вікіпідручник», «Вікіджерела», «Віківерситет», «Вікісховище», «Вікідані», «Віківиди» та ін., для «Великої української енциклопедії» є безцінним.
Зустріч з представниками фонду «Вікімедія Україна», що відбулася 27 січня в «Енциклопедичному видавництві», виявила взаємну зацікавленість сторін в подальшому співробітництві.
З нашого боку, є зацікавленість у опробуванні програмного рушія для веб-сайтів «MediaWiki», що є безкоштовним та одним з кращих для створення онлайн-довідників. Можливість використання ресурсів «Вікісховище», «Вікідані», «Віківиди» та «Вікітека».
В свою чергу авторські статті «Великої української енциклопедії» зможуть наповнити українську частину «Вікіпедії» достовірними даними та заповнити відсутні статті на різну тематику, а бібліотека «Енциклопедичного видавництва» зможе стати доповненням до проекту «Вікітека».
Ми сподіваємося, що співпраця стане багатовекторною, довготривалою та успішною.

Схожі статті